MEDITATSIOONID JA RÄNNAKUD
Ühenduse loomine iseendaga.
Hingamise korrastamine. Kohale tulek. Hetkes olemine. Endaga kontakti võtmine.
Meil on kogu aeg kiire ja kui me pidurit ei tõmba, kaotame end selles virvarris ära — elame teistele, võtame teiste emotsioone ja energiaid ligi.. ei märkagi,
mis on meie ja mis on teiste.
Kui praktiseerida järjepidevalt mediteerimist ja endaga kontakti loomist, hakkad märkama kuidas oled:
- teadlikum oma mõtetest, tunnetest ja reaktsioonidest
- teadlikum, mis sind käivitab ja hävitab
- rohkem iseseisvam
- suudad rohkem elule vastata vs elule reageerida
VISUALISEERIMIS RÄNNAKUD
Meditatsioonid
MIS ON SVADHYAYA?
Svadhyaya tähendab enese põhjalikku uurimist ja teadlikkuse tõstmist. Eesmärk on tuua teadvuse kogemus teadvusse. Ta palub meil lihtsalt märgata ja kuulata. Kuulates tunneme ära, mida vajame ja mida mitte
Mõiste Svadhyaya tähendab sõna-sõnalt "enda lugemist" või "iseõppimist". See on Patanjali joogasuutrate neljas Niyama. Sõna ise koosneb sõnast Sva, mis tähendab mina või inimhinge ja Adhyaya, mis tähendab õppetundi, loengut või lugemist.
“Study thy self, discover the divine”.
Mida rohkem me mõistame, mida me ei ole, seda lähemale jõuame mõistmisele, kes või mis me tegelikult oleme. Uurides "mina", märgates oma harjumusi ja mõtteprotsesse, mõistame, kui palju sellest, mida me teeme ja mõtleme, on kaugel sellest, mida me tegelikult teame. Pöörates tähelepanu, saame teadlikumaks asjadest, mida teeme, mis meid kahjustavad ja ka nendest, mis meid teenivad ja toovad meid lähemale Tõelise Minani.
༻ ‘‘Jälgi oma mõtteid, need muutuvad sõnadeks; jälgi oma sõnu, neist saavad teod; jälgi oma tegusid, need muutuvad harjumusteks; jälgi oma harjumusi, need muutuvad iseloomuks; jälgi oma iseloomu, sellest saab saatus.’’
Svadhyaya nõuab, et me võtaksime oma joogapraktika matilt maha…. Teadmine, mida me igal hetkel teeme, nõuab meilt tähelepanu, kuid küsides küsimust "miks ma seda teen?". See nõuab meilt teadlikkust ja täielikku kohalolekut, mis on "tähelepanu pööramine" hoopis teisel tasandil.
Oma tegude kahtluse alla seadmist võime sageli vältida, kuna see on tavaliselt muutuste katalüsaator ja inimestena meile muutused sageli ei meeldi. Jällegi, see taandub meie harjumuste äratundmisele ja eristamisele nende harjumuste vahel.
Praktika: Jälgi ennast nii, nagu jälgiksite kedagi teist; jälgi, kuidas räägid sõprade ja perega, kuidas reageerid, kui plaanid muutuvad, kuidas hoiad end kõndides või istudes või isegi seda, kuidas sa igal hommikul riides käid… see kõik räägib sellest, kes ja kuidas me oleme selles hetkes.
Svadhyaya praktiseerimine nõuab satyat (ausust), et näha ennast ausalt, tapas (distsipliin) – sest endale aus pilk ei ole meile alati meeldiv…. Ja ahimsa (mittevägivald), mis tuletab meile meelde, et vaataksime enda peale ilma hinnangute ja kriitikateta.

MINU LUGU
‘‘Olen viimase 4 aasta jooksul käinud läbi enda isiklikus elus pika teekonna leidmaks töötavaid tehnikaid, rännakuid, praktikaid, mis aitaksid mul reaalselt enda, oma unistuste, sisemise lapse, sisemise naisega kontakt leida.
Esimene meditatsiooni kogemus oli mul 12 aastaselt peale üht rühmatrenni. See oli ka esimene kogemus, kus tundsin, et ma olen päriselt sügavalt lõdvestunud. Mul tekkis nii suur uudishimu, mis on meditatsioon ja kuidas me saame seda enda igapäeva elus ära kasutada. Meditatsioonipraktikaid on mitmeid ja nüüdeks olen enamus nendest ära katsetanud ning leidnud, et kõige tõhusamad on just pikad meditatsioonid. Ja nii jõudis ka minuni Svadhyaya praktika ja sellest arendasin visualiseerimis rännaku.
Aja andmine iseendale. Meie kehal on vaja aega, et jõuda kohale. Kui meie keha lõdvestub, lõdvstume ka meie ja meie hingamine. Ja sellest hetkest, kui meie keha on sügavas lõdvestumises oleme valmis minema rändama.
Kui me analüüsime ennast ja oma elu lõdvestumise hetkes, siis näeme terviklikumat pilti. Meieni jõuab teadlikkus, tunnistamine ning seejärel tervenemine ja transformatsioon.